Looking for BPA free lunch boxes that are safe, durable and eco-friendly? You've come to the right place. At Biome, we offer a wide range of lunch boxes that are made from non-toxic materials such as stainless steel, glass, bamboo and silicone. Whether you need a lunch box for yourself, your kids or your partner, we have something for everyone. You can choose from different sizes, shapes, colors and designs to suit your preferences and needs. Our lunch boxes are easy to clean, with a variety of leak-proof, dishwasher-safe and microwave-safe containers. They also help you reduce waste and save money by avoiding disposable packaging and plastic bags. Browse our collection of BPA free lunch boxes and find your perfect match today.
-
Rated 5.0 out of 5 stars2Regular price $19.66Regular priceUnit price per
Sale price $19.66 -
Rated 5.0 out of 5 stars2Regular price $19.66Regular priceUnit price per
Sale price $19.66 -
Rated 4.0 out of 5 stars2Regular price $43.76Regular priceUnit price per
Sale price $43.76 -
Rated 5.0 out of 5 stars2Regular price $19.66Regular priceUnit price per
Sale price $19.66 -
Rated 5.0 out of 5 stars7Regular price $37.19Regular priceUnit price per
Sale price $37.19 -
Rated 4.0 out of 5 stars4Regular price $62.39Regular priceUnit price per
Sale price $62.39 -
Back soonRated 5.0 out of 5 stars1Regular price $32.81Regular priceUnit price perSale price $32.81Back soon -
Rated 3.7 out of 5 stars10Regular price $65.67Regular priceUnit price per
Sale price $65.67 -
Rated 4.4 out of 5 stars7Regular price $98.53Regular priceUnit price per
Sale price $98.53 -
Rated 5.0 out of 5 stars1Regular price $47.05Regular priceUnit price per
Sale price $47.05 -
Rated 5.0 out of 5 stars1Regular price $15.28Regular priceUnit price per
Sale price $15.28 -
Rated 4.8 out of 5 stars8Regular price $54.71Regular priceUnit price per
Sale price $54.71 -
Back soonRated 4.0 out of 5 stars1Regular price $65.67Regular priceUnit price perSale price $65.67Back soon -
Rated 5.0 out of 5 stars5Regular price $25.14Regular priceUnit price per
Sale price $25.14 -
Rated 5.0 out of 5 stars1Regular price $120.49Regular priceUnit price per
Sale price $120.49 -
Rated 4.7 out of 5 stars57Regular price $27.33Regular priceUnit price per
Sale price $27.33 -
Back soonRegular price $14.80Regular priceUnit price perSale price $14.80Back soon -
Rated 4.8 out of 5 stars8Regular price $54.71Regular priceUnit price per
Sale price $54.71 -
Regular price $42.66Regular priceUnit price per
Sale price $42.66 -
Rated 5.0 out of 5 stars1Regular price $70.05Regular priceUnit price per
Sale price $70.05 -
Rated 5.0 out of 5 stars2Regular price $30.61Regular priceUnit price per
Sale price $30.61 -
Rated 4.0 out of 5 stars2Regular price $40.48Regular priceUnit price per
Sale price $40.48 -
Regular price $51.42Regular priceUnit price per
Sale price $51.42 -
Rated 4.7 out of 5 stars57Regular price $36.09Regular priceUnit price per
Sale price $36.09 -
Rated 4.0 out of 5 stars4Regular price $62.39Regular priceUnit price per
Sale price $62.39 -
Rated 5.0 out of 5 stars2Regular price $16.38Regular priceUnit price per
Sale price $16.38 -
Rated 5.0 out of 5 stars1Regular price $43.76Regular priceUnit price per
Sale price $43.76 -
Back soonRated 5.0 out of 5 stars4Regular price $50.34Regular priceUnit price perSale price $50.34Back soon -
Rated 4.7 out of 5 stars57Regular price $72.24Regular priceUnit price per
Sale price $72.24 -
Rated 5.0 out of 5 stars3Regular price $18.56Regular priceUnit price per
Sale price $18.56 -
Rated 3.7 out of 5 stars3Regular price From $60.19Regular priceUnit price per
Sale price From $60.192 options -
Rated 5.0 out of 5 stars2Regular price $30.61Regular priceUnit price per
Sale price $30.61 -
Rated 4.8 out of 5 stars8Regular price $54.71Regular priceUnit price per
Sale price $54.71 -
Rated 5.0 out of 5 stars1Regular price $43.76Regular priceUnit price per
Sale price $43.76 -
Rated 5.0 out of 5 stars1Regular price $32.81Regular priceUnit price per
Sale price $32.81 -
Rated 5.0 out of 5 stars2Regular price $30.61Regular priceUnit price per
Sale price $30.61 -
Regular price $17.48Regular priceUnit price per
Sale price $17.48 -
Rated 4.8 out of 5 stars8Regular price $54.71Regular priceUnit price per
Sale price $54.71 -
Rated 5.0 out of 5 stars2Regular price $30.61Regular priceUnit price per
Sale price $30.61 -
Rated 4.8 out of 5 stars8Regular price $54.71Regular priceUnit price per
Sale price $54.71 -
Rated 4.8 out of 5 stars8Regular price $54.71Regular priceUnit price per
Sale price $54.71 -
Regular price $28.43Regular priceUnit price per
Sale price $28.43 -
Regular price $32.81Regular priceUnit price per
Sale price $32.81 -
Rated 4.8 out of 5 stars8Regular price $76.62Regular priceUnit price per
Sale price $76.62 -
Rated 5.0 out of 5 stars2Regular price $14.19Regular priceUnit price per
Sale price $14.19 -
Regular price $82.10Regular priceUnit price per
Sale price $82.10 -
Rated 5.0 out of 5 stars1Regular price $63.47Regular priceUnit price per
Sale price $63.47 -
Regular price From $11.99Regular priceUnit price per
Sale price From $11.99






































